Kollár varuje pred agresiou Maďarska

Kollár varuje pred agresiou Maďarska. Jeden Patriot vraj budeme môcť kúpiť na splátky

„Ukrajina nebojuje za nás, my nie sme Ukrajinci, my sme Slováci,“ tvrdí predseda Smeru Robert Fico.
Ukrajine musíme pomáhať nielen humanitárne, ale aj vojensky, pretože ak Ukrajinci padnú, sme druhí na rade, tvrdí predseda parlamentu Boris Kollár.

Líder hnutia Sme rodina dnes v relácii Na telo televízie Markíze diskutoval so šéfom Smeru Robertom Ficom, ktorý má na vojnu úplne iný pohľad. Odmieta posielanie zbraní Ukrajincom a tvrdí, že s vojnou na východe nemáme nič spoločné.
Kollár však tvrdí, že nový geopolitický systém, ktorý sa pokúša nastoliť Vladimir Putin, ohrozuje aj Slovensko.
V diskusii viackrát naznačil, že hrozbou pre Slovensko by v prípade ruského úspechu mohlo byť susedné Maďarsko.

Kollár: Vy to nevidíte?
„Máme susedov, ktorí snívajú o veľkom Uhorsku. Kupujú si u nás nehnuteľnosti, rozdávajú pasy, to nie je sranda. Ja chcem, aby tu Slovensko bolo aj o 100 rokov,“ vyhlásil.
V ruských oficiálnych mediách sa už podľa Kollára objavujú nové mapy sveta, na ktorých Slovensko chýba. „Veď vy to nevidíte? Za chvíľu budú krájať aj nás. Orbán s Putinom si nás rozdelia,“ obracal sa Kollár na Fica a pripomenul mu, že práve on ako premiér nesúhlasil s odtrhnutím Kosova od Srbska.

Šéf Smeru konštatoval, že je mu síce ľúto, ako sa Slovania navzájom zabíjajú, nedokázal však odsúdiť vojnové zločiny, ktorých sa dopúšťajú ruskí vojaci na civilnom obyvateľstve.
Tvrdí, že nemôže robiť rozhodcu a nemá dosť informácií. „Závery môžeme robiť až po dôslednom vyšetrení,“ povedal. Smer má problém s posielaním zbraní Ukrajincom.

Fico pritom nerozlišuje, či ide o obrannú alebo útočnú zbraň. Aj systém protivzdušnej obrany S-300, ktorý sme Ukrajine darovali, nazval „smrtiacou zbraňou“.

Fico: Oni nebojujú za nás
„Každý, kto posiela zbrane na Ukrajinu, si želá vojnu. Každý, kto posiela zbrane na Ukrajinu, zaťahuje Slovensko zbytočne do konfliktu, s ktorým nič nemá,“ dodal.

Kollár mu oponoval. Ak Rusi nebudú bombardovať civilné objekty napríklad v Kyjeve, S-300 na nich nevystrelí. „Servítkami a obväzmi asi agresora nevyženú,“ poznamenal.
Ukrajina podľa Kollára bojuje aj za nás. S tým zasa nesúhlasil expremiér. „Ukrajina nebojuje za nás, my nie sme Ukrajinci, my sme Slováci,“ reagoval.

Čo sa týka systému S-300, Fico je presvedčený, že pokyn na jeho odovzdanie Kyjevu prišiel z USA. Štyri batérie systému Patriot, ktoré nám poskytli spojenci z NATO, Ficovi nestačia.
Sú tu totiž len dočasne a podľa lídra Smeru môžu kedykoľvek odísť. Podľa Kollára však jednu batériu budeme môcť po dvoch rokoch odkúpiť, a to za veľmi výhodných podmienok.

„Dva roky to bude zadarmo a potom si budeme môcť v nejakej zostatkovej hodnote odkúpiť podstatne lacnejšie, ako keby sme sa prihlásili do tendra,“ povedal.

Kritizoval USA
Bývalý predseda vlády sa vyhol kritike Vladimira Putina, za to však útočil na Spojené štáty, ktoré podľa neho na vojne profitujú. Američanom sa podľa neho podarilo priblížiť svoje vojská k Rusku a vraj „fantasticky zarábajú“.
Posledným cieľom USA je podľa Fica „zarezať“ Rusov. „Keby Putin nenapadol Ukrajinu, Amerika nebude profitovať. Poďme na začiatok, spôsobil to Putin,“ reagoval predseda Národnej rady.

Aj keď sme malý národ, mali by sme byť podľa Kollára hrdí a nesprávať sa ako „handra“. Ficovi dokonca prečítal úryvok z básne Sama Chalupku Mor ho!: „Je lepšie nebyť, ako byť otrokom., aktuality.sk

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je autor. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.